Spor

Çiftlikköy’ün Yıldızları Şampiyonaya Veda Etti

Çiftlikköy Belediyespor Yıldız Kız Voleybol Takımı, Türkiye Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası Yarı Final Grubunda rakiplerine 3-2’lik skorlarla yenilerek final grubuna çıkma şansını yitirdi. 

Bölge grubunu ilk sırada tamamlayan Çiftlikköy’ün yıldız kızları, Balıkesir’de oynanan Yarı Final Grubu karşılaşmalarına katılmaya hak kazanmıştı. Balıkesir Grubunda Muğla, Tekirdağ ve Manisa şampiyonlarıyla mücadele eden Çiftlikköy’ün yıldız sultanları, güçlü rakipleri karşısında tüm gücünü ortaya koydu. 

Teşekkürler Filenin Yıldızları

Marmaris Akademi, Çorlu Belediyespor ve Manisa Seramiksan karşısında her 3 maçında da mücadeleci bir oyun ortaya koyan Çiftlikköy ekibi, karşılaşmaları 3-2’lik skorlarla ti-break setlerinde verince turnuvaya veda etmek zorunda kaldı. 

Çiftlikköy temsilcisi gruptaki 3 maçında 6 set kazanç, 9 set kayıpla oynarken toplamda 286 sayı aldı, 322 sayı verdi. Gruptan ilk sırada çıkan geçtiğimiz yılın Türkiye 11’incisi Çorlu Belediyespor Yıldız Kız Voleybol Takımı, bu sene de final grubuna kalarak son 16 takım içine şimdiden girdi. 

Karadeniz”kızlarımız Tecrübe Kazandılar )

Altyapıda oyuncuların yürekten mücadelelerle takımın karakterini ortaya koyduğunu ifade eden Çiftlikköy Belediyespor Voleybol Şube Sorumlusu Metehan Karadeniz, “Altyapıda hem yıldızlar, hem genç kızlarda üst turları istiyorduk. Yıldızlarda Türkiye’nin en iyi 16 takımı arasında girme şansımız vardı ama maalesef olmadı. Yıldız Kızlarımız için güzel bir deneyim oldu” dedi. 

Çiftlikköy Belediyespor Genç Kız Voleybol Takımı’nın da 24-25-26 Mayıs tarihleri arasında Yarı Final Grubu’nda Final Grubu’na çıkma mücadelesi vereceğini belirten Karadeniz, “Gençlerimizin son 16’ya kalmak için ellerinden geleni yapacağını biliyorum. Bizlere her zaman destek veren Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar, Başkan Yardımcımız Abdurrahim Solmaz’a ve belediyespor yönetimine destekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: