Güncel

ÇİFTLİKKÖY’DE PAZARYERİNE KORONA DÜZENLEMESİ

Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede Pazar günleri kurulan semt pazarında bulunan esnafa ve vatandaşlara korona virüs tedbirleri kapsamında eldiven, maske ve dezenfektan dağıtımı yaptı. Pazar yerindeki tezgahların arasındaki mesafe de İçişleri Bakanlığı’nın korona virüs tedbirleri genelgesi uyarınca yeniden düzenlenerek 3 metreye çıkarıldı.

PAZAR YERİNDEKİ VATANDAŞLARA MASKE ELDİVEN VE DEZENFEKTAN DAĞITIMI

Çiftlikköy Belediyesi ekipleri tarafından ilçede pazar günleri kurulan semt pazarı da korona virüs tedbirleri kapsamında yıkanarak dezenfekte edilmesinin ardından belediye zabıta müdürlüğü ekipleri tarafından Pazar yerindeki esnafa ve vatandaşlara eldiven, maske ve broşür dağıtımı yapıldı. Ekipler,pazar yerine alış verişe gelen vatandaşları dezenfektan ile karşılayarak gerekli bilgilendirmeleri de gerçekleştirdi.

BAŞKAN SİLPAGAR, “ALINAN TEDBİRLERE UYALIM”

Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Evlerimizde kaldığımız ölçüde virüs tehdidine karşı güvende olacağız. Tedbirler kapsamında vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanları sık periyotlarla dezenfekte ediyoruz. İlçemizdeki gıda üretim ve tüketim işletmeleri düzenli olarak denetleniyor. Çiftlikköy’de toplu kullanım alanlarının yanı sıra, okullar,camiler, pazar yeri, ilçemizin tüm kamu kurumları, cadde ve sokaklar, duraklar, çöp konteynırları dezenfekte edilerek çalışmalara gün aşırı devam ediliyor. Belediyemizin sosyal medya hesaplarından ve ilçe genelinde anonslar aracılığı vatandaşlarımızın ihtiyaçları için ne şekilde iletişim kurabileceklerine dair duyurularımızı yapıyoruz. Bu süreci ülke olarak en iyi şekilde atlatabilmemiz için Çiftlikköylülerin yayınladığımız duyuruları dikkate almalarını, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz” diye konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: