Güncel

ÇİFTLİKKÖY’DE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96’ncı kuruluş yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı, Çiftlikköy’de coşkuylakutlandı. Önceki gün yapılan bayrak yürüyüşünün ardından 29 Ekim sabahı ÇiftlikköyKaymakamlığı’nda tebriklerin kabulü yapıldı, kutlamalar ise 23 Nisan Meydanı’nda gerçekleşti.

Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Yalova Hava Meydan Komutanı Hava Pilot Albay Zeki Koltukoğlu,Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla 23 Nisan Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlamalar, heyecan ve coşku içinde geçti.

KAYMAKAM BİLGİN, “VAKİT, DALLARI KÖKLERİYLE BULUŞTURMA VAKTİDİR”

Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, meydanda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Bugün burada, bu güzel günde, şanlı tarihimizin ve şu gök kubbenin şahitliğinde bu vatan ve cumhuriyeti bizlere bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve yüz binlerce şehit evladımızı rahmet ve minnetle anmak, tek yürek ve tek vücut olmuş bedenlerimizle cumhuriyete olan sevdamızı göstermek için toplandık. Cumhuriyetin yüzüncü yılına dört sene kaldı. Vakit, dalları kökleriyle buluşturma vaktidir. Vakit sınırlarımızın hemen ötesinde emperyalist devletlerin kan gölüne çevirdiği bu coğrafyada ölen masum yüzbinlerin, evsiz ve yurtsuz kalan ailelerin, yetimlerin ve öksüzlerin gözünü çevirdiği ülkemizin tekrar ayağa kalkma vaktidir. Vakit, bombaların ve enkazların altında şaşkın ve korkmuş bir biçimde kalan ümranların, kendisine el uzatacak birini arayanların, mazlumların sesine cevap verme vaktidir. Bu vaktin arifesinde ve bu bilinçle, bu ruhu damarlarında taşıyan siz saygıdeğer Çiftlikköylülerin Cumhuriyet Bayramını kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

Kaymakam Bilgin’in konuşmasının ardından Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yapılan şiir okuma ve mektup yazma yarışmalarında dereceye giren öğrenciler, eserlerini seslendirdi. Bayram dolayısıyla yapılan şiir, resim, mektup yazma, atletizm ve dart yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ise ödüllerini Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Yalova Hava Meydan Komutanı Hava Pilot Albay Zeki Koltukoğlu, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar takdim etti.

190 ÖĞRENCİ TÜRK BAYRAĞINI OLUŞTURDU

Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği ekibinin Kafkas oyunlarından en güzel örnekleri sunduğu gösterisininardından ise Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin 190 öğrenciyle sergilediği Türk Bayrağıkoreografisi ise günün sürprizi oldu. Meydanı oluşturan öğrencilerin bayrak temalı çalışması,izleyenlerden büyük alkış topladı. Etkinlikler, öğrencilerin bayraklar eşliğinde gerçekleştirdiği törenyürüyüşü ile sona erdi.

Başkan Silpagar, Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 96’ncı kuruluş yıldönümü dolayısı ile yayınladığı mesajda, “İlk günkü heyecanla, coşkuyla, bir ve beraberlik içinde Cumhuriyet Bayramımızı Çiftlikköy’de kutladık. 96 yıl önce bugün kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ilelebet yaşayacak vepayidar kalacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere can vatanımız,devletimiz uğruna canını, kanını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile, gazilerimizi minnetle anıyor, bayramımızı kutluyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: