Güncel

Çiftlikköy’de 17 Ağustos Deprem Şehitleri Anıldı

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20’inci yıl dönümünde Çiftlikköy Belediyesi tarafından düzenlenen programla deprem şehitleri ve tüm şehitler anıldı.

Depremde ebediyete intikal edenlerin anısına Çiftlikköy Merkez Camii’nde Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif okunarak hep birlikte dualar edildi. Anma programına Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Hamit Akbulak’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Ardından Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi önüne kurulan standta Çiftlikköylülere tulumba tatlısı ikram edildi.

Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Hamit Akbulak, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20’inci yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, depremin Türkiye’nin bir gerçeği olduğunu hatırlatarak, “1999 Marmara Depremi’nde ülke olarak çok büyük acılar yaşadık, zor günler geçirdik. Deprem gerçeğiyle yüz yüze yaşıyoruz. Alınması gereken önlemleri ihmal etmeden, yaşadığımız o acı günlerin tecrübelerini aklımızdan çıkarmamalıyız. 17 Ağustos depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle yad ediyorum, ailelerine ve yakınlarına taziyelerimi sunuyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: