Güncel

Büyükbaş Hayvan Yetiştiricileri Bilgilendirme Toplantısı Hacımehmet Köyünde Başladı

Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı öncesinde İl Müdürlüğümüz tarafından kurbanlık büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yönelik bilgilendirme toplantıları kurbanlık hayvan kesimlerinin yoğun olarak yapıldığı Hacımehmet köyüyle başladı.

İl Müdürümüz Suat Parıldar, İl Müdür Yardımcısı Selçuk Yaman, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü İskender Karael ve Veteriner Hekim Ayşat Artan’ın katıldığı toplantıda kurbanlık hayvan yetiştiricilerine yaklaşan Kurban Bayramı süresince yapılacak kesimlerle ilgili kurallar hatırlatılarak karşılıklı fikir alışverişi gerçekleştirildi.Toplantıda hayvan hareketliliğinin artması nedeniyle bulaşıcı hayvan hastalıklarının artabileceği dile getirilerek işletmelere giriş çıkışların kontrollü yapılması gerektiği ifade edildi.

Toplantıda Kurban Bayramı süresince geçici kurban kesim yerleri, kesimhaneler ve hayvan pazarı dışında kesimlerin yasak olduğu bildirildi. Kurban Bayramı dışında ise sadece mezbahada kesim yapılabileceği, bunun dışındaki kesimlerin kaçak kesim olduğu ve cezai müeyyidelerinin olduğu anlatıldı. Yetiştiriciler hayvan hastalıkları vekurban kesim hijyeni konusunda bilgilendirildi.

İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantıları devam edecek.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: