Güncel

BİZ BİZE KALDIK

Yalova da otomatik olan tecrit altına alındı.Giriş çıkış yasaklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs ile mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkışların yasaklandığını açıkladı. Ancak 6 il daha var ki, bu yasak kapsamında olmamalarına rağmen zorunlu olarak dahil oldu. O 5 il ise, yasak kapsamında bulunan büyükşehirlerin çevrelediği Yalova, Karaman, Osmaniye, Kilis,Rize ve Adıyaman olarak kayıtlara geçerken dün gece yarısından itibaren Yalova’nın Bursa ile sınırı olan Orhangazi ve Kocaeli ile sınırı olan Karamürsel girişinde izni olmayan araçların geçişlerine izin verilmedi.Geçiş yapan araçlarda da sağlık görevlileri ateşleri ölçüldü.

Bursa-Yalova sırında bulunan Orhangazi ilçesinde polis ekipleri tek tek araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Sağlık ekiplerinin de hazır bulunduğu uygulamada sürücülerin tek tek ateşleri ölçüldü. Ticari ve mazereti olan sürücülere geçiş hakkı tanınırken, mazereti olmayan sürücülerde uyarılarak geri çevrildi.

Öte yandan saat 24.00 itibarı ile Orhangazi girişinde başlatılan kontroller esnasında Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Emniyet Müdürü Ayşen Atik Çetiner ve Jandarma Komutanı Jand.Bnb.Ali Kanber, kontrol noktasına gelerek bir süre çalışmaları takip etti. Kontroller esnasında sağlık ekipleri,ateşi yüksek çıkan şahısları ise kayıt altına alarak sağlık kuruluşlarına yönlendirdi. 

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: