Güncel

Bir Veli Bir Çocuk Milli Bilince Yolculuk

Yeşilay Yalova Şubesi her sene olduğu gibi bu sene de “Bir Veli Bir Çocuk Milli Bilince Yolculuk Projesi” kapsamında aileleri Çanakkale Şehitliğine götürdü.

Proje kapsamında Yeşilay’a gönül vermiş, Çanakkale Şehitliğini, hiç gezmemiş veli ve çocuklardan oluşan ekiple, ziyaret etti. Bir gün konaklamalı olarak gerçekleştirilen gezide toplam kırk dokuz kişi katıldı.

Yeşilay Yalova Şube Başkanı Ali Faik Aydın; “Yeşilay olarak dünyada altı bağımlılık türü ile mücadele eden tek cemiyetiz. Bağımlılıklardan uzak durmanın en önemli adımlarından birisi de aile yapısının sağlam olması ve de çocuk ile anne-babanın ilişkisinin sağlam temellere dayanmasıdır. Bizler bu geziyi düzenlerken bunları dikkate alarak planlamamızı gerçekleştiriyoruz. Çocuklarla anne-babalarının birlikte faaliyet içinde oldukları ortam oluştururken aynı zamanda milli bilinci kuvvetli, tarihini iyi bilen gençler yetiştirmeyi planlıyoruz. Geçen sene olduğu gibi bu sene de bunu sağladık. Nice başka yıllara diyoruz.”Diyerek hem projeyi özetledi hem de gezinin ne amaçla gerçekleştiğini belirtti.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: