Güncel Özel Haber

”BİR OYUN BİN MUTLULUK”

Yalova Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmeni Nur Şölen ATEŞOĞLU ve Rehber Öğretmeni Fatma Nur ALTINDAL tarafından okul öncesi öğrencileri için hazırlanan “Bir Oyun Bin Mutluluk” Projesi Çocuk Bakım Elemanı Kursu kursiyerleri ile birlikte Elmalık Salim Delen İlkokulunda uygulanmaya başlandı.

Yalova Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce hazırlanan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Elmalık Salim Delen İlkokulu Müdürlüğü katkılarıyla uygulanan projede Yalova Halk Eğitimi Merkezi Rehber Öğretmeni Fatma Nur ALTINDAL, Yalova Halk Eğitimi Merkezi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Nur Şölen ATEŞOĞLU, Elmalık Salim Delen İlkokulu Müdür Yardımcısı Aysel YILDIZ, Elmalık Salim Delen İlkokulu Okul öncesi Öğretmeni Gönül AKIN ve çocuk gelişimi kursiyerleri tüm uygulamalarda aktif rol aldılar.

Projenin amacının Yalova Halk Eğitimi Merkezi Çocuk Bakım Elemanı Meslek Programına kayıtlı yetişkin kursiyerlerin okul öncesi öğrencileri ile uygulamalar yaparak mesleki yeterlilik ve gelişimlerini sağlamak. Materyal oluşturma, proje uygulama ve yenilikçi eğitim öğretim metotlarını deneyimleyerek kendi hazırladıkları özgün çalışma materyallerini okul öncesi öğrencileri ile paylaşmak olduğu belirtildi. Ayrıca okul öncesi öğrencilerinin hayal gücü ve yaratıcılıklarını geliştirmek, meraklı,üretken, özgüveni yerinde bireyler olmalarını, çeşitli oyunlarla hayata uyumları ve mutlu olmalarını sağlamak olduğu belirtildi.

Yalova Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Nur Şölen ATEŞOĞLU, ” “Bir Oyun Bin Mutluluk” projemiz hem kursiyerlerimizin mesleki yeterlilikleri hem de okul öncesi öğrencilerinin gelişimleri için çok önemli bir proje kursiyerlerimiz proje basamaklarında yer alan özgün materyalleri, oyunları,,drama çalışmalarını, eğitici oyuncakları,kuklaları ve etkinlik dosyalarını öğrendikleri bilgiler çerçevesinde el emeği ile özgün şekilde hazırladılar.

Hedefimiz Yalova’da bir köy okulunda okul öncesi öğrencilerini özgün, yaratıcı hayal gücünü geliştiren, zihinsel aktivitelerini destekleyen eğitim öğretim materyalleri ve teknikleriyle buluşturmaktır. Projemizde üretken hayal gücüne, çocukların kendilerini ifade etmelerine, her birinin özgün bireyler olmasına katkı sağlayacak çalışmalar hazırladık. Projemiz haftanın belirli günlerinde devam ederek elde edeceğimiz sürdürülebilir sonuçlar dahilinde daha uzun soluklu ve geniş kapsamlı çalışmalar da yapacağız.

Projemizin hayata geçirilmesinde bize destelerini esirgemeyen Yalova Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Sadrettin DOĞAN ve Yalova Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcımız Hatice Sevinç TANRIVERDİ’ ye çok teşekkür ederiz “dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: