Güncel Kadın Sağlık

BİKAMDER ”Meme Kanseri Farkındalık Ay’ı ” İçin Yürüdü

Birlikte Kanser İle Mücadele Derneği Yalova’da“Meme Kanseri Farkındalık Yürüyüşü” Sivil Toplum Kuruluşlarının Katılımıyla Gerçekleşti. 11 Ekim Cuma Günü Saat:15:00’de Deprem Anıtından başlayan yürüyüş Kent Müzesinde sona erdi. Etkinlik sona ermeden önce Yalova’nın Yerel Sanatçısı Bahadır şiir ve Türkü seslendirdi.

Meme Kanseri Farkındalık etkinliğine Yalova Belediyesi,İl Sağlık Müdürlüğü,Milli Eğitim Müdürlüğü,Aile ve sağlık politikalar Müdürlüğü, Yalova Üniversitesi Rektörlüğü, Kızulayve Yeşilay Yalova Şubesi, Tema Vakfı İl Temsilciliği, Akademi Gençlik ve Spor Merkezi katılım sağladı. Birlikte Kanser İle Mücadele Derneği Başkanı Nurcan Bayar Katılım sağlayan Belediye ve Müdürlüklere kısaca teşekkür etti.

BİKAMDER Başkanı Nurcan Bayar” Birey olarak ulaşmamız gereken nokta sürdürelebilinir çevre ve yaşam olmalı. Bunun için bugün neler yapmalıyız? Yaşam ve çevre bilincimizi nasıl daha üst seviyelere taşıyabiliriz? İnsanları bu konuda nasıl bilinçlendirebiliriz? Bu konuların arayışı içinde olmalı doğru yönde ilerleterek ve bilinçlendirerek sağlıklı yaşamı secerek hayata geçirmeliyiz. ki ancak bu şekilde şehrimiz ülkemiz ve dünyamız bizim o sevdiğimiz haliyle kalabilsin .

Birlikte Kanserle bücadele Derneği Olarak bizler duyarlı bir kaç hasta ve hasta yakınının çileli hastane yolculuklarına son verilmesi adına ses getirmesi amacıyla düzenlenen imza kampanyası neticesine giderek derneklesen halkın ve hastaların sesini yetkililere duyurmaya çalışan sağlık konularında duyarlılığı arttırıp sağlıklı nesillerin yetişmesi için çabalayan gönüllüleriz.

Derneğimiz içindeki gençlik kollları da gençlere ne kadar önem verdiğimizin göstergesidir. Yalova Halkı ile bütünleşerek topladığımız 25 bin imza neticesinde neredeyse imkansız başarmış 12 Ekim 2015 tarihinde ilimizde açılan kemoterapi ünitesinin öncüleri olmuşuzdur. Bir avuç insan başarı bir de başarabiliriz başlıklı yazıyla Çanakkale’ye bide örnek olmuş T.C Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Yalova da içinde Onkoloji ünitesinin açılacağı araştırma hastanesi müjdesini almışızdır.

Erkeklerinde Meme Kanseri yakalanma riski olduğunu da asla unutmayalım. Kadınların ve sevdiklerinin sağlığına değer veren erkeklerin desteği ile farkındalık yaratacağımıza inanıyoruz.

Unutmamak gerekir ki taramalar belli bir saatimizi kanser ise hayatımızı alır. Kanser Hastalığı hepimizin başına gelebilir . Yalova halkını duyarlılığa davet ediyoruz. Gelecek için ilk umut ışığını yaktık. Bu ışık hızla büyüyecek umut ediyoruz ki bu kansersiz yaşamda ilk sırayı alan örnek illerden olacak. Gelin elimizden tutun ki Yalovamız için ülkemiz için dünyamız için insanlık için insanımızı erken teişhis ve tanı merkezi olan KETEM’e yönlendirelim . ” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: