Güncel

Belediye Destekledi Paraşütler Gökyüzünü Renklendirdi

Yalova Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 5.Yalova Havacılık Festivali Yalova halkı ve çevre illerden gelen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Gökyüzünde renkli görüntüler oluşturan paraşütler, Yalova semalarında güzel görüntüler oluşturdu.

Festivalin birinci gününde 11 ilden gelen yamaç paraşütü pilotları onlarca metre yükseklikten kendilerini Yalova’nın büyülü havasına bıraktılar. Yalova, Burdur, Ankara, İstanbul, Sakarya,Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Ordu, Yozgat ve Kütahya’dan gelen yamaç paraşütü sporcuları Soğucak Köyü Kaletepe mevkiine çıktılar. Yalova’da gökyüzüne süzülen sporcular hedefe en yakın inişi gerçekleştirmek ve birinciliği almak için tüm hünerlerini sergilediler.

Yamaç paraşütü hedef yarışmasıyla başlayan festival, balıkadamlar sualtı temizliği, Yalova sualtı resim sergisi, folklor gösterisi, geleneksel okçuluk gösterisi, zıpkınla balık avlama yarışı,kürek ve kano gösterisi, kitesurf gösterisi, yamaç paraşütü paramotor uçuşları, sokak oyunları ve yavaş bisiklet sürme yarışması ile devam etti. Festival programı ödül töreni ile sona erdi.

Baş, “Yalova’yı Eko-Turizmin Başkenti Yapacağız”

Festivalin Mimarı Nuri Baş; “Bu yıl 5.sini düzenlediğimiz ve her gün daha da büyüyen festivalimize olan ilgi için tüm Yalovalılara ve çevre illerden gelen pilotlarımıza teşekkür ediyoruz. Yalova’da daha fazla doğa sporları yapılması ve gençlerimizi spora teşvik etmek amacıyla faaliyetlerimizi çeşitlendiriyoruz. Yalova Valimiz Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın destekleriyle kentimizi eko-turizmin başkenti yapacağız. Türkiye’nin eko-turizmin başkenti olacak. %59’u orman olan kentimizin eko-turizmin başkenti olmaması için hiçbir engel yok. Sayın valimize ve belediye başkanımıza bizlere vermiş olduğu destekler için teşekkür ederiz” dedi.

Salman, “Küçük Dev Adam Büyük İşler Başarıyor”

Kentimize 11 ilden gelen misafirlere hoş geldiniz diyerek bir konuşma gerçekleştiren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Yalova’yı her platformda anlatırken sadece Türkiye’nin değil,dünyanın en güzel kenti olduğunu ısrarla söylüyorum. Protokolle birlikte kentimizin doğu tarafında olan köyümüz Sermayecik ‘Çilek Festivali’ndeydik. Akşam da Şenköy ‘Kızılcık Festivali’nde olacağız. Yalovalılar, Yalova her şeyin en güzeline, en iyisine layık. Yaz mevsiminde de bu tip etkinlikler kentimizin kalitesini katma değerini yükseltiyor. Yalova’nın adının güzel etkinliklerle anılması göğsümüzü kabartıyor. Ben burada uzun yıllardır bu işe büyük emek veren küçük dev adam Nuri Baş ve ekibine teşekkür ediyorum. Nuri Başkan veekibi kentimizi eko-turizmin başkenti yapabilmek adına büyük çaba harcıyor. Barışın,dostluğun, kardeşliğin ve sevginin başkenti olan Yalova’mız; Nuri, ekibi ve Yalovalıların desteğiyle eko-turizmin başkenti olacak. Yalova günü birlik turizm için ideal bir kent. Biz bu işi başarı ile tamamlayacağız. Gökyüzünü renklendiren pilotlarımıza ve emek veren ekibe ne kadar teşekkür etsek az. Bu tür festivaller desteğimiz ile devam edecek. Tüm misafirlerimizi sadece festivallerde değil, 365 gün Yalova’ya bekliyorum” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: