Güncel

BELEDİYE BAŞKANI V. TUTUK SOKAK HAYVANLARINI BESLEDİ

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kent genelinde düzenlenen sokakhayvanlarını besleme çalışmasına Yalova Belediye Başkanı V. Mustafa Tutuk da katıldı.Başkan V. Tutuk, “Sokak hayvanlarımızın beslenmelerine bu süreçte daha fazla özengöstereceğiz” dedi.

Korona virüsü nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de devam eden sağlık tehdidi,insanlar kadar sokak hayvanlarını da etkiliyor. Bu sebeple kent genelinde yaptığı çalışmalarla tedbiri elden bırakmayan Yalova Belediyesi, sokak hayvanlarına da gerekli özveriyi gösteriyor.Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından rutin olarak gerçekleştirilen sokak hayvanlarını besleme çalışmalarında ekipler, özellikle aç sokak hayvanı bırakılmaması için yoğun çaba gösteriyor.

Hafta sonu mesaisini sokak hayvanlarına ayıran Başkan V. Tutuk da bu çalışmaya katılarak sokak hayvanlarını besledi. Başkan V. Tutuk, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kentimizin birçok noktasında besleme çalışması yapılmakta. Ben de bu çalışmaya katılıp hafta sonumu onlara ayırmak istedim. Belirlenen noktalar dışında da kentimizi gezerek gördüğümüz sokak hayvanlarını besledik. Salgın nedeniyle evde kalan vatandaşlarımızın gözü arkada kalmasın. 20-26 Nisan tarih aralığında yani bu hafta 545 kilogram kedi 430 kilogram köpek maması dağıtımı gerçekleştirdik. Bizler bu süreçte her çalışmamızı titizlikle yürüttüğümüz gibi sokak hayvanlarına da daha fazla özen gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Çünkü onlar da Allah’ın sessiz kullarıdır”dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: