Güncel

Belediye Başkan Yardımcısı’ndan Şok İstifa

8 seneden beri Yalova belediyesinde çalışan ve 1. Salman döneminde İmar Müdürlüğü yaptıktan sonra 2. dönem Yalova belediye başkan yardımcılığına getirilen Kemal Baş, Başkan yardımcılığından şok bir kararla istifa etti.

Bir basın açıklaması yapacağını söyleyen eski İmardan sorumlu başkan Yardımcısı Kemal Baş,” Uzun zamandan beri İmar Müdürlüğüm dönemimde uyumlu çalıştık.6 aydan beri Belediye Başkan Yardımcığı görevi verildi.Anlaşamadığımız noktalar arttı.Yöneticilik tarzımız uyuşmadı.Tartışmadan ayrılmak istedim.Başkan yardımcılığı görevimden çekildim.Senelik izne çıkacağım.Ondan sonra belediyedeki memurluk görevime devam edip edemeyeceğime karar vereceğim.Kendilerine teşekkür ettim.Bana verdikleri görev için teşekkür ettim.Makamlar gelip geçicidir.”dedi

İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kemal Baş, Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Yaptığı Açıklama :

Sevgili Yalovalılar,
Yalova Belediyesi’ndeki görevime, dönemin belediye başkanı Yakup Koçal’ın davetiyle 2011 yılında başladım. Akabinde başkanımız Vefa Salman’ın tensipleriyle 2015 yılında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevine atandım. Bürokrasinin keskin hatlarını yumuşatmaya, devletin soğuk yüzünü ısıtmaya, idare ettiğimiz personelimize dikensiz gül bahçesi yaratmaya çalıştığımız görev süremizde başarısız olmadığımız kanaatindeyim.

31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrasında ise teklif edilen başkan yardımcılığı görevini; memleketimize faydalı olabilecek projeleri hayata geçirmek, Yalova Belediyesi’nin kurumsal yapısının gelişimine katkı sağlamak ve profesyonel yöneticilik alanında kendimi geliştirmeye devam etmek adına, ziyadesiyle isteyerek kabul ettim.

Bugün itibariyle geldiğimiz noktada, halihazırda yürüttüğüm başkan yardımcılığı görevinden gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum.
Görev süremde bana destek olan, önümü açan ve siz değerli Yalovalılara, gönülden sevdiğim memleketime hizmet etme şansı veren sayın Başkanım Vefa Salman ve Halit Güleç’e teşekkür ederim.
Kimseye kırgın ve kızgın değilim. Duamız ‘’Allah’ım bizi girdiğimiz yere doğruluk ile girdir, çıktığımız yerden doğruluk ile çıkar.’’ idi. Çok şükür kabul oldu. Güzel günlerde, farklı mecralarda görüşmek üzere.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: