Güncel Yalova

Bayram Öncesi Yaşlılara Kuaför Hizmeti Verildi

Yalova Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı öncesi evden çıkma imkanı olmayan hasta,yaşlı ve engelli vatandaşlara ücretsiz ‘Evde Kuaför ve Berber’ hizmeti verildi. Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri ekipleri, bayram öncesi Paşakent Mahallesi Huzurevi’nde de aynı uygulamayı gerçekleştirdi.

Hijyen ve sağlık koşullarına uygun verilen hizmet bayram öncesi tebessümle karşılandı.Yalova Belediyesinin yaptığı örnek uygulama ile kişisel ihtiyaçlarını yapamayan yaşlıların ihtiyaçları kolaylaştırıldı.

Salman, “Sadece Özel Günlerde Değil Her Gün Hatırlamalıyız”

“Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerinden bir tanesi olan bu uygulamamızla yaşlılarımızın yanlarında olmayı sürdürüyoruz” diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; ”Özel insanlarımızın ve yaşlılarımızın gözlerindeki mutluluğu bilmek bizlere yetiyor. Ramazan Bayramı öncesi kentimizde bulunan evden çıkma imkanı olmayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın saç ve sakal tıraşları, ekiplerimiz tarafından tamamlanıyor. Onları sadece özel günlerde değil, her gün hatırlıyor, yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz. Büyüklerimizin Ramazan Bayramını şimdiden kutluyor, iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, Yalova Belediyesi Umut Merkezlerine,mahalle muhtarlıklarına ya da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurabilirler. Ayrıca vatandaşlar (0226) 811 50 17 telefondan Yalova Belediyesi ile irtibata geçebilirler.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: