Güncel Yalova

Bayram Öncesi Doğu Sahil Bandında Hummalı Çalışma

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Yürüyen Köşk’ü Dünya’ya tanıtacağız” diyerek başlattığı çalışmalar sonrasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kentimize en büyük mirası olan çevre abidesi Yürüyen Köşk’ü ve çevresini (Doğu Sahil Bandı) bambaşka bir görünüme kavuşturdu. Kentin cazibe merkezlerinden biri haline gelen doğu sahil bandında Yalova Belediyesi ekipleri tarafından hummalı çalışmalar başlatıldı.

Yalova Belediyesi tarafından doğu sahil bandında; köşke ulaşım için vatandaşların hizmetine tahsis edilen ücretsiz elektrikli servis aracı, köşk bahçesinde yapılan düzenlemeler, köşkün restore edilmesi, köşk kafenin köşke yakışır şekilde yeniden inşa edilmesi, köşk yolu boyunca yapılan yeni aydınlatmalar, renkli desenli asfalt uygulaması, bisiklet yolları, yeni tuvalet eklenmesi gibi çalışmalar sonrasında Yürüyen Köşk yolu bambaşka bir görünüme kavuştu.

Daha Temiz Daha Güzel Bir Yalova

“Bu çalışmaları koruyup kollamak hepimizin vazifesidir” diyen Başkan Salman, “Yürüyen Köşk’ü içerisinde barındıran doğu sahil bandımız yıllardır atıl vaziyetteydi. İnsanlarımız bu bölgeden sadece gündüzleri faydalanıyor geceleri bu bölgeler madde ve alkol bağımlılarının mesken tuttuğu alan oluyordu. Yaptığımız düzenlemeler sonrasında doğu sahil bandını kentin cazibe merkezlerinden biri haline getirmeyi başardık. Halkımız günün her saati buradan faydalanır hale geldi. Ramazan Bayramı öncesinde ekiplerimiz, bu hizmetleri korumak ve güzelleştirmek adına kent genelinde yaptıkları tespitler sonrasında bakım ve onarım çalışmalarına başladı. Yapılan hummalı çalışmalar sonrasında sadece doğu sahil bandında değil, kent genelinde daha temiz daha güzel bir Yalova’ya kavuşacağız” dedi.

Doğu Sahil Bandında Plajlar Daha Temiz

Doğu sahil bandı içerisinde yer alan plajlarda dalgalarla taşınan birçok yosun ve çöp sahil şeridi boyunca kıyılarımıza taşındı. Yalova Belediyesi tarafından başlatılan çalışma ile sahil boyunca biriken tüm yosun ve çöpler, hem iş makinaları hem de temizlik işçileri tarafından temizlenerek daha iyi bir görünüme kavuşması sağlandı.

Yeşil Alanlardaki Oturma Alanları Boyandı

Doğu sahil bandı içerisinde yer alan yeşil alanlarda vatandaşların rahatça dinlenebilmesi,piknik yapabilmesi için ayrılan taş masa ve koltuklar, bakıma alındı. Ekipler, hava şartları sebebiyle yıpranan ve zaman içerisinde boyası kaybolan taş masa ve koltukları boyayıp daha temiz ve daha güzel hale getirdi.

Ağaçların Budaması Yapıldı

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Park ve Bahçeler birimi ekipleri, önceden tespiti yapılan ağaçlarda budama çalışması yaptı. Kuruyan, tehlike arz eden ve can güvenliğini tehdit eden ağaç dallarının budama çalışması tamamlandı.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: