Güncel

Batı Sahil Bandında Kapsamlı Çalışma

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla Batı Sahil Bandı ve Bad Godesberg parkında kapsamlı çalışma başlatıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park Bahçe Birimi, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü’nden oluşan ekipler gün boyunca çalışmalarını sürdürdü.

Çevre ve Doğa Kenti Yalova’da önemi çalışmalara imza atan ekipler, sahil bandında anıt ağaçlarının diplerinin açılması, mıntıka temizliği, süpürme ve yıkama, sahilde yosun ve kumsal temizliği, çiçek ekimi, bakım-onarım çalışmaları, hizmete açılan çözüm noktası, sahile giren motorlu araçların ve sökülen çıkmaların kontrolünü gerçekleştirdi.

Temiz Bir Yalova İçin Çalışmalarımız Devam Ediyor

Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Birimi Yalova’nın temiz ve yeşil bir kent olması adına çalışmalarını sürdürüyor. Günlük yapılan rutin çalışmalar devam ediyor. Batı Sahil Bandında çalışmalarını hızlandıran ekipler, sahilde mıntıka ve süpürge temizliğinin ardından kötü görüntü veren atıkları da topladı. Genel temizliğin ardından yollar tazyikli su ile yıkandı.Günlük rutin olarak yapılan çalışmalar daha kapsamlı bir şekilde ele alındı. Hava sıcaklığının artması, iklim değişikliği ve denizin getirdiği dalgalardan dolayı kıyıya vuran yosunların temizliği de ekipler tarafından yapıldı. Akasya Park plajı ve balıkçı barınağında kıyıya vuran yosunlar temizlendi. Plajlarda da temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Çevre, doğa ve çiçek kenti Yalova’nın imajına uygun olarak mevsimlik çiçekler de yenilendi.İnkılap Park ve Akasya Park’ta çalışan ekipler yabani otların temizlenmesi ve çimlerin biçilmesinin ardından ezilen, sökülen ve koparılan çiçekleri yenileriyle değiştirildi. Gazipaşa Caddesi içerisinde yer alan beton oturma alanlarının boyama işlemi yapıldı. Çocuk parklarının bakım, onarım ve boyama çalışmaları da devam etti.

Zabıtadan Yol ve Kaldırım İşgalinde Bulunanlara Denetim

Zabıta ekipleri, Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan işletmelere denetim yaptı. Ekipler,yayaların hakkı olan kaldırımları ve trafiğe kapalı bölgelerde malzeme konulan yol ve kaldırım işgali yapmamaları konusunda uyardı. Halkın huzuru ve mağduriyet yaşanmaması için 7/24 görev başında olan ekipler, önceden uyarıda bulunan işletmeleri tekrar denetledi.

Ulaşım Zabıta Sahilde Denetimleri Sıklaştırdı

Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri Bad Godesberg’te bulunan ve batı sahil bandı üzerinde yayalaştırılmış bölgelere giren motorlu, motorlu bisiklet ve elektrikli bisiklet sürücülerine cezai işlem uyguladı. Yapılan denetimlerde ehliyet, ruhsat, trafik sigortası, plaka ve kask kontrolü yapıldı. Uyarı levhaları bulunan alanda kurallara uymayan kişiler hakkında cezai işlem uygulandı.

Çözüm Noktasında Şikayetler Dinleniyor

Yalova Belediyesi Çözüm Noktası, Sema Sokak ile Gazipaşa Caddesi kesişimin de köprü yanında Yalova halkına hizmet vermeye devam ediyor. Şikayet, dilek ve temenniler bu noktada açılan çözüm noktası ile iletilebiliyor.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: