Güncel

Başkan Yardımcıları Kadın ve Aile Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in direktörlüğünde Başkan Yardımcıları Cevdet Bekler, Hamit Kutlu, Kemal Baş ve Hatice Öncü Yürekkorkutan ile birlikte Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Başkan Yardımcısı Güleç ve heyettekiler, Yalova Kadın ve Aile Dayanışma Derneği’nin koordinesinde açılacak olan meslek edindirme ve hobi kurslarının fiziki şartlarını ve kurs alanlarını inceledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Zeynep Arslan eşliğinde binayı gezerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldılar ve eksiklikleri not ettiler.

Güleç, “Kadın, Çocuk ve Gençleri Ele Aldık”

Müdürlüğümüz faaliyetlerini arttırdık diyen Başkan Yardımcısı Güleç; “Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın talimatlarıyla Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz 2014 yılından 2019 yılına kadar farklı bir ivme kazandı. Yürüttüğümüz çalışmalarda kadın, çocuk ve gençlerimizi baz aldık. Boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, mesleki eğitim alabilecekleri birden fazla kursu bu dönem hizmete açtık. Alanında uzman kişiler tarafından verilecek olan kurslarda hedefimiz kadın, çocuk ve gençlerin eğitimde, sosyal, kültürel ve sanatsal hayatın içerisinde aktif rol almasını sağlamak” dedi.

Yeni Dönemde Bir Çok Kurs Faaliyet Verecek

Müdürlüğün yeni kurs döneminde; Mutfak atölyesi, geri dönüşüm atölyesi, İlk ve Ortaöğretim düzeyindeki çocuklara Eğitim Kursları (Türkçe-Matematik-İngilizce), Beyin jimnastiği (satranç, briç, tavla, dama, dart), El Sanatları (ebru, çini, seramik, çömlek, ahşap boyama), konfeksiyon kursları (dikiş, nakış, iğne oyası, mefruşat) ve resim dallarında kurslar açılacak. Ayrıca fotoğrafçılık, okuma-yazma ve spor kurslarının (yüzme, voleybol, basketbol,jimnastik, hentbol, masa tenisi, tekvando, bocce) yanında pilates, zumba, yoga kursları ile bisiklet ve trekking etkinliklerine de yer verilecek.

Kütüphane Oluşturulacak

Yeni kütüphane ile gençlerin sıcak kafe ortamında çay ve kahvelerini yudumlarken kesintisiz internet imkânının sunulacağı, derslerini ve araştırmalarını yapabildikleri ortamlar da sağlanacak.

Çocuk Oyun Kulübü’nde Bakım Hizmeti

Oluşturulacak Çocuk Oyun Kulübünde ise, 3-5 yaş arası tuvalet alışkanlığını edinmiş çocuklarımıza saatlik bakım hizmeti sunulacak. Ayrıca sabahçı ve öğlenci olmak üzere çocukların sosyal gelişimlerini sağlamaya yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Tüm bunların yanı sıra Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Sosyolog ve Psikologların görüşme sağladığı aile ve kişisel terapi hizmetleri de devam ediyor.Yeni dönem kurslarına katılmak ve bu oluşumun içinde yer almak isteyen kadınlar, çocuklar ve gençler daha detaylı bilgilere; Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nden,tüm mahallelerde yer alan Umut Merkezlerinden ya da (0226) 811 59 00 ve (0226) 811 50 24 no’lu telefonlardan ulaşabilirler.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: