Güncel

BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’UN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Vekili Tutuk, mesajında Yalova halkı ve tüm İslam Alemi’nin kandilini kutladı.

“Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek üç ayların en kutlu gecelerinden bir tanesi olan Miraç Kandiline kavuşmanın hazzı, heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz” diyen Başkan Vekili Tutuk mesajına şöyle devam etti;

Tüm Müslüman alemi gibi bizlerde bu topraklarda dinimizce kutsal sayılan ve içerisinde büyük hikmetler barındıran mübarek Miraç Kandili’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yüce Rabbimizin sevgili Resulü’nden başka hiç kimseye sunmadığı ilahî bir ihsan olan Miraç, biz Müslümanlar için de ilahî rahmetler ve lütuflarla dolu kutlu bir zaman dilimidir. Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü herkese açmalıyız. Kardeşlik ve birlikteliğimizin güçlenmesine gayret göstermeliyiz. Bu mübarek günler vesilesiyle aramızdaki çekişmeleri, kırgınlıkları bir tarafa bırakıp, ülkemizin birliği, dirliği ve son günlerde başta dünyada sonra da ülkemizde görülen sağlık problemlerinden biran evvel kurtulmayı refaha ermeyi Rabbim bizlere nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle kutsal günlerimizde yaşanan sevgi, hoşgörü ve paylaşımların, barış, dostluk, kardeşlik duygularına katkı sunması dileğiyle hemşerilerim başta olmak üzere tüm İslam Âleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutlar, saygılar sunarım.”

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: