Güncel

Başkan Silpagar, Ek Bina ve Üst Geçit Çalışmalarını Denetledi

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, tadilat faaliyetlerinin sürdürüldüğü belediye ek hizmet binası ve yakında devreye alınacak olan Çiftlikköy’ün ilk asansörlü üst geçidinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

ÇİFTLİKKÖY İLK ASANSÖRLÜ ÜST GEÇİDİNE KAVUŞUYOR

Çiftlikköy, ilk asansörlü üst geçidine kavuşuyor. Sahil Mahallesi ile M. Akif Ersoy Mahallesi’ni birbirine bağlayan Tevfik Fikret Caddesi ile Ş.Abdülhamit Kaya Caddesi arasındaki üst geçide artık engellilerin,belli bir yaşın üzerindeki Çiftlikköylülerin ve çocuk arabalı ailelerin de kolaylıkla kullanabileceği çift asansör devreye alınıyor. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçeyi bölen Yalova-İzmit Karayolu’ndan güvenli geçiş sağlayan üst geçidin, engelli, yaşlı, çocuklu aileler tarafından da kullanılabilmesinin, yaya ulaşımını daha konforlu bir hale getireceğinin altını çizerek, “Böylelikle yaya trafiğinin güvenliğini sürekli hale getirmeyi, engelli vatandaşların kent yaşamına engelsiz katılımını sağlamayı hedefledik. Bu kapsamda sahilimizde ve sosyal donatılarımız da olduğu gibi, üst geçidimizin kullanımında da özellikle engelli vatandaşlarımız için büyük bir kolaylık sağlamayı hedefledik” diye konuştu. Çalışmaların kısa sürede tamamlanmasıyla Çiftlikköy’ün ilk, Yalova’nın ikinci asansörlü üstgeçidi faaliyete geçecek. Devreye alınacak olan asansörlerin her biri 8 kişilik ve 630 kg. taşıma kapasitesine sahip olacak. 5 metre yükseklikteki üst geçide vatandaşları taşıyacak olan asansörler,engellilerin de kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlandı.

BELEDİYE EK HİZMET BİNASINDA HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Başkan Silpagar, üst geçitte süren çalışmaların ardından tadilat çalışmalarının devam ettiği belediye ek hizmet binasında kontroller gerçekleştirdi. Başkan Silpagar, “Büyüyen ve gelişen Çiftlikköy’ün hizmet anlayışını da büyütüyoruz. Fiziki ortamımızı rahatlatmak amacıyla belediye ek hizmet binamızı devreye almak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Çiftlikköyümüze ve halkımıza en güzel hizmetleri sunabilmek için tüm çabamızla gayret ediyoruz” diye konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: