Güncel

Başkan Salman’dan Müdür Boz’a Ziyaret

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz’u makamında ziyaret etti. Kurumun çalışmaları hakkında bilgiler alıp projeleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunan Başkan Salman, enstitüyü gezip kurumun çalışmalarını yakından inceledi.

Başkan Salman, yüksek kalitede ve ülke ihtiyaçlarına cevap veren tarımsal araştırmalarla yurt geneline ekonomik, sosyal ve çevre yönünden faydalar sağlamak için çalışmalarını sürdüren Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti. Burada Enstitü Müdürü Yılmaz Boz ile bir araya gelen Başkan Salman, projeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.Ardından enstitüyü Müdür Boz ile birlikte gezen Başkan Salman, enstitünün ürettiği ve araştırma yaptığı sebze ve meyveleri yakından inceledi.

Salman, Aronya Meyvesi Hakkında Bilgiler Aldı

Salman, enstitü gezisinde adından süper meyve olarak söz ettiren Aronya meyvesi hakkında da detaylı bilgiler aldı. Meyve hakkında bilgiler veren Müdür Boz, “Bu meyvenin faydaları saymakla bitmez. İçerdiği zengin vitamin ve antioksidan sayesinde kanserli hücreleri bile yenileyebiliyor. Tam bir şifa kaynağı. Kalp, damar hastalıkları, eklem ve kas problemlerinin yanı sıra zayıflama, kilo kontrolüne de yardımcı bir meyve. Enstitümüzde bu meyvenin fidanlarının dikimini ve çoğaltılmasını gerçekleştiriyor, isteyen üreticilere teşvik amacıyla bunu veriyoruz” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: