Güncel

Başkan Salman’dan Gaziler Günü Mesajı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak“Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasını müteakip, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü 153 sayılı Kanun ile mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesinin 98’nci yıldönümü kutlu olsun” diyerek mesajında şu sözlere yer verdi;

“19 Eylül 1921 tarihinde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan kararlarla “Mareşal ve Gazilik” unvanıyla onurlandırılmıştır. Bu özel gün, kahraman gazilerimize olan vefa borcumuzu her zaman canlı tutmak ve bunu gelecek nesillere aktarmak için önemli bir tarihtir. Zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde daha çok birbirimize sarılmaya, daha fazla kenetlenmeye ihtiyacımız var. 19 Eylül Gaziler Günü,inşallah kafamızda tarihi yeniden canlandırmamıza vesile olur ve kurtuluş mücadelesinde nasıl bir bütün olarak omuz omuza mücadele ettiğimizi hepimize hatırlatır.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor,hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle de başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: