Güncel Yalova

Başkan Salman’dan Bir Örnek Davranış Daha

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman seçimler sonrasında sosyal medya hesabından açıklama yaparak tebrik için çiçek gönderecek olanların bunun yerine kök hücre tedavisi gören Dilara’ya destekte bulunmasını istemişti. Bu mesajını görmedikleri için vatandaşlarca kendisine yollanan ve getirilen çiçekleri satan Başkan Salman, gelirini Dilara’nın tedavisi için bağışladı.

“Yalova örnek bir kent” diyen Başkan Salman; “Yalova barışın kenti. Yalova dostluğun kenti.Yalova birliğin beraberliğin kenti. Yalova umudun kenti. En önemlisi Yalova sevginin kenti. Bu nedenle bizlere büyük sorumluluklar düşüyor. Kenar mahallede doğup büyümüş biri olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını hissedebiliyor, onları çok iyi anlıyorum. Yalova’da müzisyenlik yapan Erhan Coşkun kardeşimizin yeğeni Dilara’nın kök hücre tedavisi için 120 TL’ye ihtiyaç var. Buna bende katkıda bulunmak istedim. Öncelikle bizlere tebrik amaçlı gelecek çiçekler yerine bu kardeşimize yardımda bulunulmasını istedim. Sosyal medya üzerinden yapmış olduğum bu çağrıyı görmediği için çiçek yollayan veya getiren vatandaşlarımızın bu jestlerini de bu işe ortak etmek istedim ve bir çiçek arkadaşımız vasıtasıyla gelen çiçekleri sattık. Buradan elde edilen geliri de Dilara kızımızın tedavisinde kullanılmak üzere bağışladık”dedi.

Kampanya Devam Ediyor

Kampanyanın devam ettiğini ve ihtiyaç duyulan paranın ¾’nün toplandığını ancak halen desteğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Başkan Salman; “Vatandaşlarımızın bu konuda destek olacağına inancım tam. Dilara’nın tedavisi için gereken miktarın bir kısmı toplandı. Ancak biraz daha desteğe ihtiyaç var bu nedenle destek olmak isteyen vatandaşlarımız IBAN TR790001 0004 0446 6358 8950 10 no’lu hesaba destekte buluna bilirler” diye konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: