Güncel

BAŞKAN SALMAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Halkın haber alma hakkını her şart ve koşulda yerine getirmeye çalışan ve habersiz bırakmayan basın emekçilerimiz zor şartlar içinde mesleğini icra ettirmektedirler” diyen Başkan Salman, mesajına şöyle devam etti;

“Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız kentimizle ilgili haberleri ulusal mecralarda duyurmaktadırlar. Bu mesleği uzun yıllar yer almış biri olarak gazetecilik mesleği, toplumsal bilinci arttırmak,güçlendirmek ve kamu yararına her zaman ön planda tutmak açısından önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde tüm olumsuzluklara rağmen, halk adına tarafsız ve özgür gazetecilik yapmaya çalışan basın emekçilerimize teşekkür ediyorum.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Yalova Belediyesi olarak bu yıl farklı bir etkinliğe imza atacağız. Kentimizde bu mesleği icra eden basın emekçisi arkadaşlarımızı unutmayarak 2019 yılı içerisinde yapmış oldukları haberlerde objektiflerine yansıyan en güzel karelerinin fotoğraf sergisini açacağız. Tüm bu duygu düşüncelerle gecesini gündüzüne katarak, her türlü zor şartlarda, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak halkın bilgilendirilmesinde önemli bir görev taşıyan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, 10 Ocak Cuma günü Saat:11:30’da Yalova Kent Müzesinde ki sergiye tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum.”

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: