Güncel

BAŞKAN SALMAN “ÇOCUKLARIMIZA YAŞANABİLİR BİR DÜNYA BIRAKMALIYIZ”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, ’20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

‘Sevgiyi ve kardeşliği temsil eden, yaşamımızı her yönüyle güzelleştiren çocuklara tüm haklarının korunduğu yaşanabilir bir dünya bırakmak tüm vatandaşlarımızın ortak sorumluluğudur’ diyerek sözlerine başlayan Başkan Salman, mesajına şöyle devam etti;

“Çocuklarımız biz yetişkinler tarafından mutlak koruma ve kollamasına ihtiyaç duyan,dünyanın en masum bireyleridir. Dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin her çocuk, özel ve geleceği temsil eden fidandır. Geleceğimizin ümidi, teminatı, hepsi birer nadide çiçek olangözbebeğimiz çocuklarımızı tehlikelerden ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak, gelişmelerine ortam hazırlamak ve dünyayı bir çiçek bahçesine çevirmek tüm ülkelerin ve insanların gayretleriyle mümkün olacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, hiçbir milletin ve liderin yapmadığını çocuklar için yaparak 23 Nisan Milli Egemenlik Bayramını tüm çocuklara armağan etmiştir. Bizim en büyük hedefimiz geleceğimiz olan çocuklarımıza her alanda gelişmiş ve lider bir Türkiye bırakmaktır. Yalova Belediyesi olarak bizde göreve geldiğimiz günden bugüne kadar çocuklarımız için birçok projeyi hayata geçirerek onların yanında olduk. Çocuklarımızdan gelen talepler üzerine kentimizin birçok noktasına oyun alanları ve parklar yaparak çocuklarımızın isteklerini yerine getirdik. Bununla birlikte ilkokul çağında çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamak için ‘Trafik Eğitim Parkı’ açarak çocuklarımızın trafik konusunda uygulamalı olarak bilinçlendirdik. Birçok eğlence ve sosyal etkinlikler düzenleyerek miniklerimizin her zaman yanında yer aldık. En önemlisi ise ‘Özel İnsanlar’olarak nitelendirdiğimiz engelli çocuklarımızı topluma kazandırmak için istihdamını sağladık.

Bu duygu ve düşüncelerle sadece bir gün değil tüm günlerin onların olduğunu, çocuklarımızın yüzünün hiç solmamasını diliyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir gelecek bırakmak ümidiyle‘Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyorum.”

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: