Güncel

Balık Ekmek Dükkanları ”BALIĞIMA DOKUNMA, EKMEĞİMLE OYNAMA”Dedi

Balık Ekmek Dükkanları 16.11.2019 Cumartesi günü, saat 15′.00’de Basın Açıklaması  yaptı. Basın açıklamasına yerel basın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yapılan basın açıklamasında ”İlimiz merkez postane arkası,dere kenarında 2013 Yılından bu yana Ayla Balık, Tokalak 77 Balık ekmek, Balıkçı Pekcan , Çom Balık evi ve Balıkçı Hasan olarak faaliyet göstermekteyiz. Hakkımızda bu alanları tahliye etmemiz gerektiğine ilişkin yapılan tebligatlar karşısında, bizim dışımızda gelişen haberler sonrası, sessizliğimizi bızup komuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu basın açıklamasını yapmaktayız.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, burada bulunan tekne sahiplerinin babadan hatta atadan mesleği balıkçılıktır. Ve yine hemen hemen her birimiz üniversite mezunu olup, ekmeğini denizden çıkarmak için didinen insanlarız ve onların çocuklarıyız. Bizler zamanında Yalova Valiliği, Yalova Belediyesi , Yalova Emlak Müdürlüğü , Yalova Liman Başkanlığı , Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde faaliyete başladık.

Bizler Kamuoyunun bazı sosyal medya hesaplarında yazıp çizildiği gibi gecekondu modelinde değil ; devlet hazine yerlerinin bedeli üzerinden ecrimisil ödeyen ; esnaf odalarına kayıtlı ; vergi ödeyen; SSK-SGK,Bağkur primlerini ödeyen zaman zaman her esnafın yaşadığı gibi bu kurumlara borçlanıp yapılandırmaya giden ; istihdam sağlayan ; her türkü sağlık hijyen, maliye denetimlerine tabi olan ve hepsinden uygunluk derecesini 6 yıldır sürdüren; uluslar arası kimliği yüzer lokanta ruhsatı olan işletmeleriz.

Bizler işgalci kelimesini asla kabul etmeyen kimliği gerçek anlamda Yalovalı olan kişileriz. Biz balığın kasasını 400 TL’ye alsak 100 TL’ye de alsak , aynı fiyata satarız. Biz açım diye kapımıza gelene sormadan doyurur yollarız. İlimiz ve çevresinden gelen yerli- yabancı turistleri en iyi şekilde ağırlayıp, şehrimizin güzelliklerini anlatıp, tekrar buradan geçerken uğratmadan bırakmayız.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 Nisan ayı başlarında yayınlattığı genelgede de belirtildiği gibi; fast-food kültürünün yerine balık tüketim alışkanlığını kazandırmış olduğumuz yüzlerce çocuk, yüzlerce genç ve hatta bizlerle ilk defa balık tüketmeye başlamış yüzlerce yetişkin gösterebiliriz . Halkımıza 6 Yıldır pişmiş ve ucuz balık ulaştırıyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu zaman kadar hakkımızda çıkan habere yorum dahi yapmamış bulunmaktayız. Yalova Valimiz Sayın Muammer Erol, Yalova Ak Parti İl Başkanımız Sayın Muğlim Bağatar, Yalova Çevre ve Şehircilik İl Milli Emlak müdürümüz Sayın Ümit Yılmaz, Yalova Belediye Başkanımız Sayın Vefa Salman, AK Parti Yalova Millet Vekilimiz ve AK Parti Gençlik kolları Genel Merkez Başkanımız Sayın Ahmet Büyükgümüş ile ayrı ayrı yaptığımız toplantı ve görüşmeler sonrasında ekmeğimizin ve emeğimizin yanında olduklarını bulunduğumuz alanlarda çeşitli iyileştirmeler ve düzenlemeler yapılarak faaliyet göstermeye devam edeceğimizin hala umudundayız.

Kaygı ve üzüntümüzün kamuoyu tarafından benimsenip sahip çıkılması bizler için en büyük onur olmuştur. Şehrimizin simgesi haline gelmiş Balık-ekmek dükkanlarımızın ; iyileştirme ve düzenleme veyahut da örnek olarak ;eski kartal feribot iskelesi gibi bir alanda faaliyetine devam ettirmesi gibi, gelişecek her türlü süreci sizlerle artık paylaşacağımızı belirtmek isteriz.

Tüm bu süreçte de yanımızda var olan, uzaktan da olsa yanımızda olduğunu gösteren tüm misafirlerimiz, dostlarımız,tüzel ve özel kimlikleriyle desteğini gösteren tüm büyüklerimiz,siz değerli basın mensubu arkadaşlarım;Kuru pantolon ile balık tutulmaz. Balığıma dokunma , ekmeğimle oynama!” dediler.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: