Güncel

BAKANLIK ÖDÜLLÜ ENGELSİZ ORGANİK TARIM PROJESİ DEVAM EDİYOR

İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü işbirliği protokolüyle imzalanan “Bakanlık Ödüllü Engelsiz Organik Tarım Projesi” bu yıl da devam ediyor.

Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki 62 özel öğrencinin yetiştirdiği Tabiat Atölyesinde mahsül hasadı yapıldı.

Proje kapsamında oluşturulan Tabiat Atölyesi’nde öğrencilerin ürettikleri mahsullerin hasadı, özel öğrenci ve öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Mahsül hasadına, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun ile İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar ve Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz Boz katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, çocukların tabiata hürmet etmesinin 2023 EğitimVizyonu’nun temelini oluşturduğunun altını çizdi.

Burada yaptığı konuşmada, değerli bir işbirliğiyle faaliyete geçen Engelsiz Organik Tarım Projesi Türkiye’ye örnek olan bir projedir. Çünkü bu proje sembolik bir fide dikme ve mahsül toplama değildir. Özel bir çocuğun, bir tohumu toprağa bırakması, fideye dönüşmesini beklemesi,mahsüllerini toplaması, bakımlarında yardımcı olması ayrı bir değer.

Bu proje Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün ve Araştırma Enstitümüzün özel öğrencilerimiz için hep birlikte ekip olarak çalıştığı, öğrencilerimizin büyüttükleri mahsülleri hep birlikte topladığı Türkiye için, Yalova için çok özel bir proje.

Müdürümüz, bu projenin Bakanlık Ödülüne layık görüldüğünü ve diğer illerde örnek olarak değerlendirildiğini vurgulayarak “Sonuçta, ortaya çıkan bu güzelliğin, özel öğrencilerin merhameti, sevgiyi, beraberliği, ekip ruhunu öğrenmesi ve eğitimin sadece sınıflarda yapılan bir husus olmadığını, aslında tüm hayat sahnesinde cereyan eden bir faaliyet olduğunu içselleştirmesi açısından çok önemli. Tabiat Atölyesi ile öğrencilerimizin tabiata hürmet etmesi, doğayla birlikte yaşaması, hayvan sevgisi ve okul dışındaki ortamlarda yetişmesi 2023 eğitim vizyonumuzun temelini oluşturuyor.” ifadesini kullandı.

Program sonunda özel öğrencilerimiz vatanımız ve milletimiz için görevlerinin başında bulunan Barış Pınarı Harekatı’ndaki Mehmetçiklerimiz’e de asker selamı göndermeyi unutmadı.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: