Güncel Yalova Yaşam

Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencileri Eskişehir’i Gezdi

Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencileri, Öğretmenleri ile birlikte Eskişehir de bulunan Kent park, Bal mumu, Cam , Bilim müzesi ve Masal Şatosunu gezip görüp öğrendiler.

Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine Eskişehir Belediyesine bağlı çalışan rehber eşlik eti. Şehirin tarihi yapısını ve hangi dönemlerden geçtiğini bire bir öğrencilere görselleriyle anlattı.

Eskişehir Belediyesine Bağlı olan Rehberlerinden Sayın Beybala Timur yapılan gezi hakkında ‘’Klasik bir Eskişehir turu yapıyoruz. Kent park ile başladık. Buradan Bal mumu Müzesi ile devam edeceğiz. Odun pazarı bölgesine de geçeceğiz. Daha sonra Saz ova parkını tanıtacağız. Bu alanların üçü de Yılmaz Büyükerşen’in ilk göreve geldiği zaman proje ile gerçekleştirdiği işlerdir. Burada görülen her şey belediyenin kendi imalathanelerinde üretilmiş dışarıya hiçbir zorunluluk olmadığı haller dışında ihale verilmemiştir. Yine belediyenin kendi kaynaklarından yapılıp buradan elde edilen gelirle krediler ödenmiş. Yaklaşık olarak hafta sonları 200-250 arasında otobüs Eskişehir’i ziyaret eder. Kalabalık olur ama bu bize tatlı bir yorgunluktur. Hem bölge ekonomisine katkısı oluyor. Hem de güzel küçük çocuklarımızın ufukları genişliyor ve bizde buna seviniyoruz. Her yaş grubuna hitap eden bir şehir Eskişehir küçük çocuklardan 65 yaş ve üzerine bile hitap edebiliyor. Tüm misafirlerimizi ağırlıyoruz. Her yaş grubunun görmek istediği ilgi alanlarına hitap edebilen bölgeler mevcuttur. Belki masal şatosu çocuklara hitap ediliyormuş gibi gözükebilir ama masal şatosunda kütüphane ver bu da dikkatlerini çekebiliyor ve fotoğrafta çekiliyorlar. Bütün gruplarda rehber yasal bir zorunluluktur. kokartlı rehber olması zorunludur. Kokartı olmayan kişilerin rehberlik yapması yasaktır. Eskişehir bu konuda sıkı denetimlere tabi tutulan bir yer ciddi cezalar yazılır. Rehbersiz tur kaçak turdur. ‘’ dedi.

Bu geziden öğrenciler ve öğretmenler memnun ayrıldılar.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: