Güncel

ATATÜRK, 10 KASIM’IN 81’İNCİ YILDÖNÜMÜNDE ÇİFTLİKKÖY’DE ANILDI

10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Çiftlikköy’de de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 81’inci yılında düzenlenen tören ve anma programı ile anıldı.

23 Nisan Meydanı’nda yapılan törene Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Garnizon Komutanı Hava Pilot Albay Zeki Koltukoğlu ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra ilçe protokolü,siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saatler 9.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde saygı duruşu gerçekleştirildi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona ererken, anma programı GSD İlkokulu’nda devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma Hava Uçak Bakım Teğmen Ahmet Muhammet Bayram tarafından “Aramızdan ayrılışının 81 Yıl dönümünde asker ve devlet adamı Atatürk” sunumu ve öğrencilerin şiir dinletilerinin ardından oratoryo gösterisi izleyiciler tarafından alkışlandı. 10 Kasım dolayısıyla ilçe genelindeki okulların öğrencileri arasında yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri de Kaymakam Karabulut, Garnizon Komutanı Hava PilotAlbay Zeki Koltukoğlu ve Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından verildi.

BAŞKAN SİLPAGAR’IN 10 KASIM MESAJI

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise 10 Kasım dolayısıyla yayınladığı mesajda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün temellerini attığı Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberlik içinde Türk Milletinin huzur içinde yaşadığı vatan olduğunu belirterek, “Vatanımızda bağımsız, özgür, huzur içinde yaşamamıza vesile olan Gazi Mustafa Kemal’i saygı ve minnetle anıyor, vatan için canını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: