Güncel Kültür-Sanat

AŞIK, KAŞIK VE MAŞUK SERGİSİ YALOVALILARLA BULUŞTU

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Raif Dinçkök Kültür Merkezi Kağıt Müzesi’nde düzenlenen “Aşık, Kaşık ve Maşuk” sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığını yaptığı Büyük Taarruz gazilerinden Pilot Albay Osman Korkut Gökhan’ın eşi Hikmet Gökhan’ın,ülkemizde kağıt geri dönüşümü ile yaptığı eserler düzenlenen sergi ile Yalovalılarla buluştu.Hikmet Gökhan’ın kızı Avukat Dr. Sezer Gökhan tarafından Yalova Belediyesi İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’ne bağışlanan eserler düzenlenen sergi ile görücüye çıktı.

Açılış kurdelesini Av. Dr. Sezer Gökhan ile birlikte kesen Başkan Salman, sergiyi de kendisi ile birlikte gezip Hikmet Gökhan’ın kaşıkla kağıttan yaptığı heykeller hakkında bilgiler aldı.Sergide ‘Türk Kültleri’ temalı çalışmasını da tanıtan Hande Erdem ise Başkan Salman’a OrtaAsya mitolojisini Yalova kağıdını kullanarak kağıt üzerine yaptığı uygulamaları anlattı.

Düzenlenen serginin çok anlamlı olduğunu ve bu sayede anılara yolculuk yaptığını belirten Başkan Salman, Av. Dr. Sezer Gökhan’a müzeye yaptığı katkılardan dolayı, Hande Erdem’e ise Türk Kültleri temalı çalışmasından ötürü teşekkür etti. Aşık, Kaşık ve Maşuk Sergisi, Kasım ayı boyunca açık kalacak.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: