Güncel

Anıt ve Heykellere Saldırılar Devam Ediyor

Yalova Belediyesi tarafından kentin belirli noktalarına yaptırılan hizmetler kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edilmeye devam ediyor.

Fotoğraf çektirme objeleri arasında yer alan ‘Müzik Durağı’ ile birlikte daha önce birçok sefer onarımı yapılan ‘Kırım Sürgün Anıtı’ yeniden saldırıya uğradı. Badgodesberg Parkında ki‘Müzik Durağı’ yanında ki kemancı kızın elindeki ‘arşe’ kırıldı. Ayrıca Gaziosmanpaşa Mahallesi meydanında bulunan ‘Kırım Anıtı’ ise kimliği belirsiz kişiler tarafından tekrar tahrip edildi.

‘Onlar tahrip ettikçe biz yapmaya devam edeceğiz’ diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Kentimize güzellik katan ve birçok vatandaşımızın fotoğraf çekmek için kullandığı bu objelere saldırısı sayısını artık bende hatırlamıyorum. Bu kaçıncı oldu. Ama onlar saldırdıkça biz daha güzelini yapacağız. Birde geçmişimizi hatırlamamız ve gelecek nesillere aktarmak için yapmış olduğumuz anıtlarda bu vandalların saldırılarından nasibi alıyor. Birkaç seferonarımını yaptığımız ve daha geçen gün tamirini gerçekleştirdiğimiz ‘Kırım Anıtı’ yeniden tahrip edildi. Yazıktır günahtır hangi vicdanla ve ne amaçla kırıp döküyorlar” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: