Güncel

Altınova’da Yasak Su Ürünleri Avcılığı Toplantısı Yapıldı

Altınova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Bölgedeki Yasak Su Ürünleri Avcılığı ile Mücadele’ konulu toplantı düzenlenerek yasak avcılık konusu masaya yatırıldı.

Altınova Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Emniyet Amiri M.Ferit Duman, İlçe Jandarma Komutanı Burak Kılıç, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hayrullah Kaya, İlçe Müdürü Mesut Ünal, Sefine, Beşiktaş, Karmarine, Hat-San, Gisan ve Tersan tersanelerinin güvenlik amirleri ile teknik personeller katıldı.

Tersaneler bölgesindeki kaçak avcılığın değerlendirildiği toplantıda Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hayrullah Kaya ve Su Ürünleri Mühendisi Tuba Kaya mevzuatlarla ilgili sunum eşliğinde bilgiler verdiler.

Mevzuatlar çerçevesinde yasak avcılığın önlenmesi hakkında yapılması gerekenler ve bugüne kadar yapılan uygulamalar hakkında verilen bilgilerin ardından alınacak tedbirlerin konuşulduğu toplantıda ihbarların ve yapılacak denetimlerin İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından koordineli bir şekilde yürütülmesinin yasak avcılığın önlenmesinde daha etkili olacağı kararlaştırıldı.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: