Güncel

ALTINOVA’DA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Altınova Belediyesi’ne bağlı bütün temizlik personeli, gün doğmadan sokaklara çıkarak korona virüsüne karşı dezenfekte çalışmaları yaptı.

İlçe genelinde gerekli tüm tedbirlerin alınmakta olduğunu dile getiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yüzey dezenfeksiyonu aldatıcı olmasın. Asıl önemli olan kişisel hijyendir” dedi.

İLÇE GENELİNDE CİDDİ ÇALIŞMA

Altınova Belediyesi Garaj Amirliğine bağlı ekipler; belediye binası çevresini, toplu taşın araçları, alt geçit, durak ve oturma yerleri, ATV’leri ve çevresi ile vatandaşların toplu olarak yer aldığı bölgelerde temizlik çalışması yapıldıktan sonra özel kıyafet giyen ekipler,özel maddeler ile korona virüsü başta olmak viral enfeksiyon ve virüslere karşı dezenfekte işlemi yapıyor.

“GEREKEN ÖNLEMLER ALINDI”

Genel temizlik çalışmalarının yanı sıra vatandaşın kişisel hijyeninin de çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Oral, “Yüzey dezenfeksiyonu aldatıcı olmasın. Asıl önemli olan kişisel hijyendir. Ellerimizi mutlaka yıkamalıyız. Toplu yaşanılan yerlerde dikkatli olmalıyız. Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmalıyız ve bilim insanlarının önerilerini harfiyen uygulamaya devam etmeliyiz. İlçemizde gereken önlemler alınmış durumda. Ancak,kişisel hijyen her şeyden önemli” diye konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: