Güncel

ALTINOVA’DA SAĞLIKÇILARA SİPERLİ MASKE DAĞITILDI

Altınova Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadeleye destek olarak ilçede görev yapan sağlık personeline siperli maske dağıttı.

Altınova Devlet Hastanesi ve sağlık ocağında görev yapan sağlık personeline Altınova Belediyesi tarafından siperli maske hediye edildi.

“EN BÜYÜK İHTİYAÇLARDAN”

Sağlık çalışanlarının büyük fedakârlıklarla görev başında olduğunu ifade eden Altınova Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Satın Alma Sorumlusu Adnan Hürfikir, “Kişisel koruyucu donanımlar bu mücadelede en büyük ihtiyaçlardan biri.Dağıttığımı siperli maske sağlık çalışanının elini yüzüne götürmesi noktasında bir engel oluyor veya herhangi bir damlacığın sıçrama noktasında suratına direkt temas etmemesini sağlıyor. Sağlık çalışanları bu parçaya gerçekten ihtiyaç duyuyor. Hastayla birebir muhatap olan sağlıkçıların yüzlerinin tamamını önden gelecek etkilere karşı koruyor. Sağlık çalışanıyla hastanın arasında nefes temasını önleyecek şeffaf bir duvar çekmiş oluyoruz. Gece gündüz demeden canları pahasına çalışan başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyoruz” diye konuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: