Güncel

8 Mart Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneğinden 10 Engelliye İş Kapsamlı Proje

8 Mart Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneği Başkanı Mehtap Ensarioğlu yapılacak olan proje hakkında ” İş-kur bünyesinde açılan bir projeye başvurduk.Projenin içerisinde Çalışma Genel Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği il Müdürlüğü, Engelli Yaşlı Genel Müdürlüğü ,Ceza Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Veren Sendikası Konfederasyonu , Türkiye İşçi Sendikası Konfederasyonu, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu var.

Bu proje de 10 tane zihinsel engelli ; maketler, magnetler , anahtarlıklar tarzı ürünler yapacaklar Yaptıkları 7 ay süresince devletten maaş alacaklar. Bunlara öğretmenlik yapacak olan ısta öğretmenler oda devletten maaş alacak. Yalova Belediyesi’nin bu projeye güzel bir katkısı oldu. Proje bittikten sonra da yapılan ürünleri Yalova Belediyesi Yürüyen Köşk Maketlerini ve magnetlerini satın alacaklar. Ayrıca bu ürünleri satacakları stantları verecekler.Bu stantlar Yürüyen Köşte ve Engelsiz Kafe de olacak.

Aynı şekilde Termal Belediyesi de projeye dahil olmak istedi. Onlarda Belediye olarak satın alacaklar . Çiftlikköy Belediyesi de destek oldu . Ellerinden geleni yapabileceklerini söylediler. Çınarcık Belediyesi de aynı şekilde projeye destek verdi. Bu gerçekten önemli bir ptoje ve inşallah güzel bir şekilde sonuçlanacak. Ayrıca Yeni Yaşam Derneği özellikle katkı sağladı. Başkanı Lale Dondurmacıoğlu’na çok teşekkür ederiz. Bu proje süresince yanımızda yer aldı. 10 Tane zihinsel engelliyi bize onlar sağladı. Lale hanımın desteği olmasaydı bu proje bu şekilde başarı ile sonuçlanamazdı.

Valilik ve Belediyeler bu projeye destek veriyorlar. Ankara ayağımızda bizim için bu projenin tam anlamı ile hayat bulması için Ankara’dan destek almamız gerekiyor. Proje dosyamız Bakanlığa gitti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından gelecek cevap la projemiz daha da güçlenecek”dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: