Güncel

2020 YILININ İLK KÖY TOPLANTISI HACIMEHMET KÖYÜNDE YAPILDI

Çiftçilerin sorunlarını yerinde dinlemek ve sorunlarına çözüm bulmak amacıyla İlTarım ve Orman Müdürlüğü tarafından her yıl yapılan “Köy Toplantıları”kapsamında 2020 yılının ilk toplantısı Hacımehmet köyünde yapıldı.

Hacımehmet köy kahvesindeki toplantıya İl Müdürü Suat Parıldar, İl MüdürYardımcıları Selçuk Yaman ve İrfan Sakinci, Şube Müdürleri, teknik personeller ve çoksayıda Hacımehmet’li çiftçi katıldı.

Toplantıda çiftçiler Hayvancılık ve Tarımsal konularda yaşadıkları sıkıntıları dilegetirirken, küpe affının tekrar olup olmayacağı, düve desteğinin kapsamı,desteklemelerden yararlanabilmek için gerekli şartlar gibi konularda Suat Parıldar’asorular yönelttiler.

Suat Parıldar’da çiftçileri dinledikten sonra yaptığı değerlendirmede “Siz değerliçiftçilerimizle tarımsal konulardaki sorunlarınızı yerinde dinleyip çözüm üretebilmek,mevcut tarımsal üretim ve verimlerinizi artırarak daha kazançlı hale getirebilmek veuygulayabileceğimiz yeni projeler konusunda fikirlerinizi almak üzere İl MüdürYardımcılarım, Şube Müdürlerim ve konu uzmanı arkadaşlarımla köyünüze kadargeldik. İl Müdürlüğü olarak her türlü tarımsal konularda her zaman yanınızdayız. Dilegetirdiğiniz konularda arkadaşlarım sizlere gerekli bilgileri verecekler” dedi.

İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri de Tarımsal Projelerle, TarımsalDesteklemeler, Kooperatifçilik Uygulamaları, Tarım Sigortaları, Organik ve İyi TarımUygulamaları gibi konularda çiftçilere bilgiler verdiler.

Toplantının sona ermesinin ardından İl Müdürü Suat Parıldar ve beraberindekiler tekrar görüşmek üzere çiftçilerle vedalaşarak köyden ayrıldılar.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: