Güncel

“2019’da Basının Gözünden Yalova” İsimli Fotoğraf Sergisi Açıldı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla  Kent Müzesi’nde Yerel Basının Haber Fotoğrafları yer aldı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Yalova Belediyesi Basınından Sorumlu çalışanlarının hazırladığı etkinliğe Yalova Yerel Basının ilgisi büyük oldu.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ”İçeride olduğunuz zaman sınırlıdır kısıtlıdır.Ama Gazetenin yada her hangi bir yayın organı ne ise temsilcisi dışarıda da gazeteyi temsil eder. O yüzden marifeti de rekabeti de ona göre gelen eleştiriyi de ama hiçbir zaman istemeyiz daha zaman zaman ileriye giden çirkinlikleri de hep bu insanlar yaşar.

O yüzden çalışan gazeteciler gününde gerçek emekçi kardeşlerimizin ben o anlamda sizlerin huzurunda bu gününü bir kez daha kutluyorum.Şimdi burada 100 Tane fotoğraf var bu bir ilk bizim belediyedeki basın biriminin de fotoğrafları var.Onlarda bir anlamda uğraş içerisinde alın teri akıtarak hizmet ediyorlar . Onlara da teşekkür ederim.Güzel bir sergi ortaya çıktığını düşünüyorum.Gezerken de şunu da düşündüm her fotoğrafın onu çekerken üzerinde bir hikayesi var. O kadar yalın ve basit yüzeysel değildi bu fotoğraflar. Derinliği çok olan ve düşündüren fotoğraflar var .

Dünyanın en zor mesleklerinden bir tanesi 365 gün 24 Saat devamlılığı olan vatandaşla olumlu ve olumsuz tarafıyla da hep yüz yüze gelen insanlar ben hepsini kutluyorum. Yalova adına verdikleri hizmetlerden dolayı bir çok başarıya da imza atıyorlar.Yalova Belediye Başkanı olarak da o anlamda gurur duyuyorum. Basın sektörünün Yalova da ki kalitesinin yüksek olmasından çünkü bu şekliyle de biz Türkiye’ye biz örnek oluyoruz. O anlamda da elimden geldiyse maddi manevi yanlarında olmaya çalıştım. Bundan sonrada hepinizin yanında olacağım. ”dedi

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: