Güncel

2019 YILINDA 1130 OLAYA MÜDAHALE EDİLDİ

Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2019 yılında müdahale edilen olayların rakamlarını açıkladı. 2019 yılında toplam 1130 olaya müdahale edildi.

Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2019 yılı içerisinde 321 yangına, 14 su baskınına ve 28 trafik kazasına müdahalede bulundu. Aynı yılda 6 yol yıkama ve tuzlama çalışması, 32 arazözle su verme, 301 yangın güvenlik kontrolü yapan ekipler, 428 kurtarma faaliyetini de başarıyla tamamladı. Böylelikle 2019 yılında toplam 1130 olaya müdahale edildi.

8539 Kişiye İtfaiye Eğitimi Verildi

İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 2018 yılında toplam 3000 kişiye eğitim vermişti. Bu yıl açıklanan rakamlara göre geçen sene verilen sayının 3 katı olduğu bildirildi. 2019 yılında toplam 8539 kişiye itfaiye eğitimi verildi. Ekipler tarafından okullar, fabrikalar, yurtlar ve özel iş yerleri başta olmak üzere birçok kuruma doğal afetlerde alınabilecek önlemler, araçlar tanıtılarak haber merkezinin işleyişi anlatıldı. Bunların yanı sıra 112 ihbar hattının nasıl kullanılacağı ve 112’nin amacı dışında gereksiz meşgul edilmemesi gerektiği ekipler tarafından eğitime katılanlara bilgilendirildiler.

Yalova Belediyesi Türkiye’nin En Hızlı Ekibi

Marmara’nın en hızlı İtfaiye ekibine sahip olduğunu belirten İtfaiye Müdürü Murat Sevinç şunları söyledi; “Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz toplam 13 araç, 60 personelle 24 saat mesai kavramı gözetmeksizin halkın huzuru ve refahı için çalışıyorlar.Başka belediyelerden aldığımız ekipmanlarla mevcutta olan malzemelerimizle ekipmanlarımızı daha da güçlendirdik. Yalova’da en uzak mesafeye 4 dakika gibi kısa bir zamanda ulaşan ekipler, Türkiye’nin en hızlı itfaiye kadrosuna sahibiz” dedi.

Maket İtfaiye Aracı Tasarlandı

İtfaiye erleri çocukları da unutmadı. İtfaiye personellerin kendi imkanlarıyla portatif maket itfaiye aracı tasarladı. Özel günlerde, etkinliklerde görücüye çıkan maket itfaiye çocukların adeta ilgi odağı oldu.

İkinci İstasyon Açıldı

Yalova Belediyesi 2019 yılı içerinde ikinci istasyonuna kavuştu. Kazım Karabekir Mahallesi Ihlamur Sokak’ta 3 araç, 18 personelle ikinci istasyon göreve başlamış oldu. Artan nüfus nedeniyle oluşturulan Kazım Karabekir İtfaiye Müfrezesiyle kentte oluşabilecek sorunlar böylelikle daha kısa sürede çözeme kavuştu.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: