Güncel

11 MİLYON AĞAÇ KAMPANYASI’NA ÇİFTLİKKÖY DE KATILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Millî Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes”seferberliği kapsamında Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Kabaklı Köyü Ağaçlandırma Alanı’nda yapılan fidan dikme etkinliğine katıldı.

ÇİFTLİKKÖY’DE 2 BİN FİDANA CAN SUYU VERİLDİ

Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçe protokolü, okul müdürleri, öğrenciler, köylüler, belediye çalışanları, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Kızılay gibiçeşitli sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı etkinlik, saat 11.11’de start aldı. Kabaklı Köyü’nün sırtlarında belirlenen araziye Çiftlikköylülerin katılımı ile 2 bin adet defne fidanı dikimi yapılarak fidanlar toprakla buluşturuldu.

BAŞKAN SİLPAGAR, “FİDANLARIMIZ GELECEĞE NEFES OLSUN”

Dikilen ilk defnenin can suyunu veren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, fidanların gelecek için nefes olacağını dile getirerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da destekleriyle ülke genelinde başlatılan Milli Ağaçlandırma Seferberliğinde vatandaşlarımızın duyarlılığı ile tahminlerin ötesinde bir ağaçlandırma sayısına ulaşıldı. Ülke genelinde milyonlarca fidanın dikildiği ve can suyunun verildiği bu anda biz de Çiftlikköyümüz de diktiğimiz bu fidanların gelecekte büyük bir orman olmasını arzu ediyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çiftlikköy Taşköprü Orman İşletme Bölge Şefi Engin Çakşır, etkinliğe katılımın sevindirici olduğunu belirterek, Kabaklı Köyü’nde belirlenen alanda yapılan ağaçlandırma çalışmalarının bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: