Güncel Kültür-Sanat

10.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bu yıl 10.su düzenlenen ‘Tarım ve İnsan’ konulu Fotoğraf Yarışması’nın sergi açılışı Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

81 ilde düzenlenecek olan serginin Yalova’daki açılışına Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Suat Cebeci, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Gemalmaz, Tarım ve Orman Müdür Vekili İrfan Sakinci, kurum müdürleri, tarım kuruluşları ve birlikleri başkanları ile vatandaşlar katıldılar.

“BAKANLIĞIMIZ GÜNÜMÜZ TARIM KAYITLARINI SUNABİLECEK YARIŞMA DÜZENLİYOR”

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Tarım ve Orman Müdür Vekili irfan Sakinci;“Bakanlığımız toprağın, tarımın, ormanın ve suyun önemi konusunda sosyal, bireysel duyarlılığı gelişmesini amaçlayan ve geleceğe günümüz tarım kayıtlarını sunabilecek bir fotoğraf yarışması düzenlemektedir. Yıllar içerisinde de bu gelenekselleşmiştir. Ülkemizin dört bir yanından büyük emekle hazırlanan bu fotoğraflar yarışmaya katılmışlardır. 2018 yılında düzenlenmiş yarışmaya ait bu fotoğraflar 2019 yılı içerisinde bir takvim çerçevesinde 81 ilimizde sergilenecektir. İlimize Bursa’dan gelen fotoğrafları biz de bu sergi sonrası Balıkesir’e göndereceğiz” dedi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: