Güncel

1 YILDA 7603 VAKAYA MÜDAHALE EDİLDİ

2019 yılı faaliyet raporlarını açıklayan Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü moderncihazları ve ekipmanlarıyla 1 yılda 7603 sokak hayvanına müdahale etti.

2019 yılında 153 ihbar hattına gelen 7603 olayı değerlendiren Yalova Belediyesi Veterinerİşleri Müdürlüğü ekipleri, toplam 1827 trafik kazasına da müdahale etti. Bir yıllık faaliyetleriçinde yer alan toplam 904 sokak hayvanı ise bulundukları lokasyonlardan alınarakkısırlaştırıldı ve tedavileri yapıldıktan sonra yasalar gereği sahiplenilmeyenler alındıkları alanabırakılarak takipleri sağlandı. Ayrıca 169 sokak hayvanı hayvansever duyarlı vatandaşlarımıztarafından sahiplenildi.

Tüm bu faaliyetlerin yanında Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde bulunan can dostlarımızı 815 kişi ziyaret etti. Rutin ziyaretlerin yanı sıra eğitim ve uygulamalı öğrenim için toplam 22 okuldan 1372 öğrenci Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezini ziyaretler gerçekleştirdi.

Bunlarada Gözat

Bir Cevap Yazın :

%d blogcu bunu beğendi: